ثبت نام در سورپرایز باغ بهاران

0 روز و 0 ساعت و 0 دقیقه و 0 ثانیه دیگر

گالری ما

اطلاعات تماس

وسایل سفره عقد آریایی در سالن عقد

وسایل سفره عقد آریایی شامل چه مواردی می شود؟

سفره عقد آریایی چیست؟

سفره عقد آریایی یکی از نمادین ترین بخش های مراسم عروسی در ایران است. این سفره معمولاً با پارچه ای سفید یا رنگی پوشانده می شود و در آن انواع وسایل و خوراکی های نمادین قرار می گیرد. هر یک از این وسایل معنا و مفهوم خاصی دارند و به عنوان آرزوی خوشبختی و سعادت برای عروس و داماد در نظر گرفته می شوند.

آینه و شمعدان: آینه و شمعدان از اصلی ترین وسایل سفره عقد هستند. آینه نماد روشنایی و شفاف بودن است و شمعدان ها نماد روشنایی و گرمای زندگی مشترک هستند. در باور ایرانیان، آینه نماد روشنایی و شفافیت است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره روشن بین و صادق باشند. شمعدان ها نیز نماد روشنایی و گرمای زندگی مشترک هستند. به این معنا که عروس و داماد باید با عشق و محبت زندگی مشترک خود را روشن نگه دارند.

قرآن مجید: قرآن مجید نماد ایمان و اعتقاد عروس و داماد به دین اسلام است. در باور مسلمانان، قرآن مجید کتاب مقدس اسلام است و حاوی آیات الهی است. به همین دلیل، قرار دادن قرآن مجید در سفره عقد، نماد ایمان و اعتقاد عروس و داماد به دین اسلام است.

کاسه نبات: نبات نماد شیرینی و خوشبختی زندگی مشترک است. در باور ایرانیان، نبات نماد شیرینی و خوشبختی است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره شیرین زبان و خوشبخت باشند.

کله قند: کله قند نماد شیرینی و کامیابی زندگی مشترک است. در زمان جاری کردن صیغه عقد، کله قند را بالای سر عروس و داماد می گیرند و می سایند. در باور ایرانیان، کله قند نماد شیرینی و کامیابی است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره شیرین کام و کامیاب باشند.

نان و پنیر: نان نماد برکت و نعمت و پنیر نماد صبر و استقامت است. در باور ایرانیان، نان نماد برکت و نعمت است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره از نعمت های خداوند بهره مند باشند. پنیر نیز نماد صبر و استقامت است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره صبور و استوار باشند.

سفره عقد آریایی در سالن عقد بهاران

گردو، بادام و فندق: گردو نماد طول عمر و باروری، بادام نماد روشنایی و بینایی و فندق نماد برکت و ثروت است. در باور ایرانیان، گردو نماد طول عمر و باروری است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره در کنار یکدیگر زندگی کنند و صاحب فرزندانی سالم و صالح باشند. بادام نیز نماد روشنایی و بینایی است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره روشن بین و بصیر باشند. فندق نیز نماد برکت و ثروت است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره از برکت و ثروت برخوردار باشند.

نقل و سکه: نقل نماد شیرینی کام و سکه نماد افزایش روزی و برکت است. در باور ایرانیان، نقل نماد شیرینی کام است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره شیرین زبان و خوشبخت باشند. سکه نیز نماد افزایش روزی و برکت است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود همواره از روزی و برکت برخوردار باشند.

تخم مرغ: تخم مرغ نماد تولد و تداوم نسل است. در باور ایرانیان، تخم مرغ نماد تولد و تداوم نسل است. به این معنا که عروس و داماد باید در زندگی مشترک خود صاحب فرزندانی سالم و صالح شوند.

نحوه چیدن سفره عقد آریایی

چیدمان سفره عقد نیز معمولاً با توجه به سلیقه عروس و داماد و خانواده های آنها در سالن عقد انجام می شود. برخی از خانواده ها ترجیح می دهند سفره عقد خود را به سبک سنتی بچینند و برخی دیگر ترجیح می دهند سفره عقد خود را به سبک مدرن بچینند. در چیدمان سفره عقد سنتی، معمولاً از پارچه های گلدار یا ترمه استفاده می شود. آینه و شمعدان در وسط سفره قرار می گیرند و سایر وسایل نیز در اطراف آن چیده می شوند. در چیدمان سفره عقد مدرن، معمولاً از پارچه های ساده یا رنگی استفاده می شود. آینه و شمعدان نیز در یک طرف سفره قرار می گیرند و سایر وسایل نیز در طرف دیگر سفره چیده می شوند.

باغ بهاران

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام در سورپرایز باغ بهاران

0 روز و 0 ساعت و 0 دقیقه و 0 ثانیه دیگر